Останнім часом все частіше стала звучати думка, що рашисти просять допомоги у Китаю у війні проти України. "Друга армія світу" вже обгадилася на весь світ і не може впоратися з маленькою але дуже гордою і волелюбною країною.

Рашисти вже на весь світ показали свою слабкість і недієздатність своїх бомжуватих вояк і тепер намагаються нашкребти по засіках хоч когось здатного тримати в руках зброю - бойовиків з Сирії, пацанів з Далекого Сходу. І навіть зверталися - за словами західних ЗМІ - до китайців з проханням допомогти військовою допомогою в Україні.

Але журналісти вважають, що Китаю зараз божевільна війна рашистів взагалі не потрібна - позиція Китаю - відсторонення від РФ і НАТО, моя хата з краю, нейтралітет, утримання при голосуванні в ООН.

Причому китайські компанії зараз мають серйозні проблеми з російськими через західні санкції, в торгівлі двох країн виникли труднощі.

До речі, практика Ірану показує, що після введення проти нього санкцій Китай скоротив товарообіг з цією країною на 30%. Чому Китай займає нейтральну позицію - тому що товарообіг КНР з агресором це 140 млрд доларів, а з США і Євросоюзом 1,5 трильйона доларів і економіка КНР критично залежить від цих товарних і виробничих ланцюжків і західних технологій (товарообіг Китаю з Іраном 14 млрд доларів).

Навряд чи Китай стане ризикувати своєю економікою через Росію. Через Іран не став і скоротив торгівлю з ним досить радикально, хоча офіційно санкції не підтримав.

Взагалі-то, з Іраном китайці обійшлися жорстко: купують іранську нафту на 6 доларів нижче ринкової ціни, а в обмін женуть в Іран за бартером дешеву китайську косметику, побутову техніку і продовольство. Причому, якість цих товарів таке, що викликає в Ірані сильні анти-китайські настрої.

Все разом сильно нагадує колоніальну політику великих держав - Іран став джерелом сировини за ціною нижче ринкової, субсидуючи економіку метрополії, і ринком збуту для не найякісніших товарів метрополії.

При скороченні обсягів торгівлі з Іраном на 30%, тому що китайські компанії не хочуть потрапити під санкції США. Як воно буде з рашистами? Незрозуміло, але ось які моделі КНР використовувала з іншою країною, яка перебувала під санкціями.