В Україні продовжується мобілізація, більше того, Володимир Зеленський підписав скандальний законопроект про неї.

Як виявилося, від мобілізації в Україні може постраждати... Польща. Так, ви все правильно прочитали. Давайте розуміти, чому.

Україна та Польща, фото з вільних джерел

У Польщі спостерігається нестача сезонних працівників, через що частина врожаю полуниці може згнити на полях. Про це пише sad24.pl.

Польські садівники скаржаться, що не зможуть знайти достатньо працівників для збирання врожаю полуниці. Наголошується, що серйозні проблеми можуть виникнути вже на старті сезону.

"Кількість садів та насаджень збільшується, а кількість працівників – ні. Не потрібно багато математиків, щоб зрозуміти, яким буде ефект. Я думаю, що виробники ягід погодяться зі мною", – прогнозує Цезарій Сигоцький, власник агентства з працевлаштування.

Експерт зазначив, що якщо погода цього року буде сприятливою, то через нестачу робочих рук до 40% ягід можуть так і залишитися на кущах. В останні роки проблема вирішувалася за рахунок українських заробітчан, проте цього року з цим виникнуть труднощі.

Полуниця, зображення з вільних джерел

Польські садівники вважають, що на це вплине зокрема зниження призовного віку для чоловіків в Україні з 27 до 25 років. У коментарі виданню уточнюють, що вже зараз спостерігається проблема із працевлаштуванням відповідної кількості сезонних працівників. За словами підприємця, прогалини у працевлаштуванні не заповнять працівники з Африки чи Азії, бо "цікавлять лише відповідні документи та можливість виїхати до Західної Європи".

Нагадаємо, що українців у Польщі вже попередили: що зміниться цього літа і до чого готуватись.