Деякі українці мають можливість виїжджати за кордон це стосується не лише жінок та дітей, а й деяких категорій чоловіків.

Але, як виявилося, вже з 11 червня для туристів буде оновлення у правилах виїзду за кордон. Щоб не зіткнутися з неприємними несподіванками, ознайомтеся із правилами нижче.

Паспорт: скрін з відео

Так, туристам, які бажають виїхати за кордон, доведеться заплатити більше. Справа в тому, що Європейський Союз на початку літа підвищить ціни на шенгенські візи. Відповідне рішення було опубліковано в Офіційному журналі ЄС 22 травня.

Зокрема вартість шенгенської візи для дорослих збільшиться з 80 до 90 євро. Для дітей вона подорожчає від 6 до 12 років – з 40 до 45 євро.

При цьому зверніть увагу на те, що в окремих випадках вартість візи може становити 135 або 180 євро, якщо в країну застосовується спецпроцедура за статтею 25а(2) Візового кодексу ЄС.

Зазначимо, що Європейська комісія пояснювала, що це необхідно через інфляцію та перегляд зарплат для службовців ЄС. Єврокомісія має право пропонувати такий перегляд кожні три роки.

Польща

Відтак рішення набирає чинності на дванадцятий день після опублікування в Офіційному журналі ЄС, тобто з 11 червня.

Зверніть увагу на те, що Україна підвищення цін не стосується, тому що на неї поширюється дія безвізового режиму з Європейським Союзом.

Нагадаємо, що важкі зміни вже тут: єдиного тарифу на електроенергію більше не буде.

Раніше ми повідомляли, що долар буде по 45 гривень? Банкір розповів про курс валют на червень 2024 року.