У Біарріце місцевий активіст П'єр Аффнер проник на віллу дочки Путіна "Альта Миру", змінив замки і заявив, що вілла готова прийняти біженців від режиму Путіна, в першу чергу українських біженців. Всього на віллі вісім спальних місць і три ванні кімнати, повідомив Аффнер The Insider.

На захопленій віллі за адресою 9 avenue du general Mac-Croskey крім журналу "ВВП. Стратегія розвитку" знайшлися документи, що стосуються Геннадія Тимченка і Кирила Шамалова.

Серед іншого були знайдені копія паспорта колишнього зятя Путіна Кирила Шамалова, а також переведений на французьку мову рахунок оплати за електрику за місцем реєстрації в Москві.

вілла путіна в Швейцарії

Також виявилася довіреність від 2009 року, виписана «Геннадієм Тимченко, громадянином Фінляндії» на ім'я француженки Франсуаз Дюшосаль, яка повинна була відповідати за ремонт на віллі.

Інформація про те, що Путін вкладає гроші в нерухомість на атлантичному узбережжі, публікувалася політиком Олександром Бєляєвим ще в 1996 році, мова йшла про гроші, вкрадені з мерії Петербурга за схемою, викритою Мариною Сальє, і виведених через австрійські рахунки. Путін ці звинувачення люто заперечував і, як писала тоді преса, стверджував, що навіть не знає, де знаходиться Атлантичне узбережжя.

На суді, де Собчак і Путін намагалися спростувати звинувачення в корупції, Путін стверджував, що якби це злодійство мало місце, то чому «наші спеціальні служби нічого не роблять, щоб припинити незаконні дії мера і його оточення».

Судячи з усього, вілла Шамалова не єдиний палац Путіна в Біарріце, у всякому разі радіо Europe 1 з посиланням на французькі спецслужби опублікувало інформацію про те, що в 1996 році він купив колишню віллу Стравінського, розташовану за адресою 9 rue de la Fregate також в Біарріце.

Є в Біарріце і третя вілла, пов'язана з Путіним, це будинок його колишньої дружини, який тепер належить її новому чоловікові — Артуру Очеретному. Після початку війни активісти розфарбували стіни вілли в кольори українського прапора.