Тепер Туреччина може продавати Україні більші і смертоносні бойові дрони Akinci, що не порадує Москву, пише 19FortyFive.

"Я вірю, що Akıncı може стати стратегічним інструментом і для України, що ми також побачимо його в українському небі. Ми дійсно до цього готові. Ми постійно говоримо про Akıncı на наших зустрічах, тому що на цьому майданчику стоїть двигун українського виробництва", – сказав Халук Байрактар, генеральний директор турецького виробника дронів Bayraktar, українському оборонному виданню Defense Express.

Компанія Bayraktar виробляє як ТБ-2, так і Акінджі. TB-2-Це одномісний турбогвинтовий дрон середньої висоти з великою тривалістю польоту (MALE) з розмахом крил 39 футів і максимальною висотою 24000 футів. Він може нести до чотирьох ракет з лазерним наведенням. У вересні український ТБ-2 застосував ракету для знищення артилерійського знаряддя, експлуатованого підтримуваними Росією сепаратистами на Донбасі.

Bayraktar \ Байрактар

Твін-турбогвинтовий Akinci з розмахом крил 65 футів шириною приблизно дорівнює американському MQ-9 Predator. На додаток до набору радара і оптичних датчиків, Akinci володіє ще більшою потужністю, ніж TB-2.

"Akinci може нести різне озброєння, в тому числі ті ж самі інтелектуальні мікро-боєприпаси (MAM-L), що і його попередник Bayraktar TB2, на додаток до бомб загального призначення. Також повідомляється, що він може стріляти ракетами класу повітря-повітря турецького виробництва Боздоган [Мерлін] і Гекдоган [Сапсан] з дальністю видимості і за межами видимості. Akinci може навіть запускати турецькі крилаті ракети дальньої дії Roketsan SOM, які можуть вражати цілі на відстані до 150 миль", – повідомляє Forbes.

Як і американські дрони Predator, TB – 2 і Akinci-відносно повільні літаки, які не призначені для роботи в умовах потужної ППО. Хоча під час нагірно-карабахського конфлікту 2020 року Азербайджан використовував бойові дрони турецького та ізраїльського виробництва з руйнівним ефектом.