Невдовзі українцям потрібно буде сплатити щорічний податок на нерухомість.

Його необхідно платити щоліта власникам, які мають квартири площею понад 60 квадратних метрів або будинки площею понад 120 квадратів.

Сума податку нерухомість визначається органами місцевого самоврядування виходячи з типу та місцезнаходження об'єкта нерухомості. Податок обчислюється у відсотках від мінімального розміру оплати праці, встановленого на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5% за квадратний метр.

Податок: скрін з відео

Максимальну ставку за квадратний метр обмежено на рівні 106,50 гривень (7100 х 1,5%) за кожен «зайвий» квадрат.

Якщо податок не буде сплачено протягом 30 календарних днів після 31 серпня, буде накладено штраф у розмірі 5% суми заборгованості. За прострочення, що перевищує 30 календарних днів, штраф збільшується до 10% суми податку. Навіть неотримання квитанції не звільняє фізичних осіб від сплати податку, який може бути розрахований терміном до 1095 днів.

Нагадаємо, на яку пенсію можна розраховуватися при зарплаті 10 тисяч гривень: у вас ноги підкосить

Раніше «Українці» писали, ось чому наші бабусі збирали цибулю мішками: народні методи підживлення для неймовірного збирання

Як повідомляли «Українці», "Розпродаж країни навіть не приховують": Україна за "безцінь" продасть держпідприємства - The New York Times приголомшив наш народ