Створена народним захисником група фахівців / експертів додатково відвідала заклад № 18 у зв'язку з погіршенням стану здоров'я Михайла Саакашвілі.

Про це йдеться на сайті омбудсмена Грузії.

Одне з клінічних загострень, передбачених групою фахівців, створених народним захисником Грузії щодо Михайла Саакашвілі, сталося вчора. Спостерігаючи за ситуацією, що загострилася 18 листопада, група експертів підтвердила необхідність негайного переведення Михайла Саакашвілі в багатопрофільну високотехнологічну лікарню.

Хоча група експертів, створена прокуратурою Народного захисника, оцінила стан пацієнта як критичний і в звіті від 17 листопада зробила прогноз важких ускладнень, у Михайла Саакашвілі розвинулося одне з найсерйозніших ускладнень - судоми, викликані енцефалопатією Верніке в результаті ігнорування рекомендацій.

Михайло Саакашвілі

Повна МРТ, включаючи МР-венографію, необхідна для повної оцінки вогнищевих процесів в головному мозку в цей період. Також рекомендується ЕЕГ. Решта докладні рекомендації фахівців були надані безпосередньо головному лікарю установи.

У зв'язку з критичною ситуацією і очікуваними ускладненнями Народний захисник і група експертів ще раз закликають міністра юстиції і особливу пенітенціарну службу негайно перевести Михайла Саакашвілі в добре функціонуючу багатопрофільну лікарню з великим досвідом роботи.

Також фахівці відзначають, що через хворобу висока ймовірність розвитку більш небезпечного ускладнення – епілептичного статусу або коми, викликаної енцефалопатією Верніке, яке може закінчитися летальним результатом.