Про це заявив Вадим Іосуб, старший аналітик «Alpari». При цьому компанія вважає, що перервана серія з одинадцяти місяців зниження долара (з грудня минулого року по жовтень) і шести місяців зниження євро (з травня по жовтень).

"Судячи з офіційних курсів, встановлених НБУ, долар за місяць виріс з 26,3265 до 27,1739 грн (+3,2%). Курс євро за цей же час виріс з 30,5032 до 30,6481 грн (+0,5%). Більш скромне порівняно з доларом зростання європейської валюти пов'язане зі зниженням євро по відношенню до долара на світовому валютному ринку. Так, за місяць валютна пара EURUSD знизилася з 1,1590 до 1,1280 (-2,7%)", – йдеться в дослідженні.

курс долара, валюта

Також аналітики відзначають, що з початку року долар знизився до гривні на 3,9%, а євро подешевшав до національної валюти на 11,8%. Серед валют країн колишнього СРСР гривня займає третє місце по зміцненню до долара з початку року після вірменського і грузинського ларі. По падінню в листопаді гривня посіла третє місце з кінця, сильніше до долара знизилися Російський рубль і білоруський рубль.

"З середини місяця на гривню стало тиснути загострення ситуації на українсько-російському кордоні. Варто відзначити, що цей геополітичний ризик бив не тільки по гривні, на його тлі Російський рубль знизився до долара ще сильніше. Ближче до кінця місяця прийшла загальна біда для більшості валют країн, що розвиваються – ризики від появи нового південноафриканського штаму коронавірусу "Омікрон". Якщо в грудні ризики військового конфлікту не знизяться, інвестори продовжать втечу з країни і Гривня може продовжити своє падіння. До кінця місяця долар може торгуватися в діапазоні 27,8 – 28,3 грн, євро–в діапазоні 30,5 – 31,1 грн", – вважають аналітики компанії.