Літні Олімпійські ігри розпочнуться у Франції вже 26 липня та триватимуть до 11 серпня. Президент Франції Еммануель Макрон вже просив путіна на час ігор припинити військові дії.

Також потім з'являлися ражговори про те, що переконати шляхи закінчити воєун взагалі може лише Президент Китаю. І ось зараз з'явилася цікава інформація, яка містить ці дві новини.

Еммануель Макрон та Володимир путін

Президент Франції Еммануель Макрон привітав зобов'язання влади Китаю "утриматися від продажу будь-якої зброї" та "будь-якої допомоги Москві".

Як повідомляє Le Figaro, про це він сказав на прес-конференції за підсумками зустрічі із лідером КНР Сі Цзіньпіном. Макрон заявив, що Франція "поважає давні зв'язки Китаю та Росії".

"Враховуючи цю непросту історію, ми вітаємо зобов'язання китайської влади утримуватися від продажу будь-якої зброї чи допомоги Москві та суворо контролювати експорт товарів подвійного призначення" , - додав він.

Президент Франції також зазначив, що Париж виступає за "підтримку тісного діалогу" з Китаєм, а візит Сі – можливість переконатися, що Пекін не надає явну підтримку військовим зусиллям Росії.

Макрон також привітав готовність лідера Китаю "попросити всі сторони, що беруть участь" у різних конфліктах, "оголошувати олімпійське перемир'я" під час Олімпійських ігор у Парижі, які відбудуться цього літа.

Володимир путін, кадр з інтерв'ю

Нагадаємо, що Президент Литви Науседа розповів про довіру до путіна: "Не бачу лідерів, які б хотіли зателефонувати".

Раніше ми повідомляли, що звернення Володимира Зеленського на Великдень здивувало українців: "У Бога на плечі – шеврон із українським прапором".