В іншому випадку постачальник може відключити боржника.

Компанія "Київські енергетичні послуги" (Yasno) закликала споживачів своєчасно розраховуватися за електроенергію і "терміново погасити борги", якщо такі є. Це пов'язано із законодавчими змінами, які повернули постачальникам право на відключення боржників, повідомила прес-служба компанії.

Також постачальник закликав клієнтів контролювати стан свого особового рахунку. У разі накопичення боргів споживач отримає попередження на поштову адресу за 10 робочих днів до дати відключення.

тарифи, комуналка, абонплата

Сам процес від'єднання проводить оператор системи розподілу (ОСР). При цьому, якщо у клієнта встановлена автоматизована система комерційного обліку електрики, це можна зробити дистанційно.

Так, клієнту потрібно розрахуватися з боргами до дати відключення, щоб не залишитися без світла. Як тільки кошти надійдуть на рахунок, постачальник скасує заявку.

Якщо ж клієнта все-таки відключать, то йому доведеться додатково заплатити за послугу від'єднання від мережі і повторного підключення. Термін повторного приєднання здійснюється протягом трьох робочих днів у містах та п'яти – у сільській місцевості.