В останні дні неймовірної спеки українці сидять без світла більше, ніж звичайно. "Темний годинник" доходить до 16 години на добу в деяких.

Звичайно, в таких умовах важко жити, адже неможливо не спанувати, навіть свій власний сніданок. Коли ж ситуація стане кращою? Українці отримали відповідь на це запитання.

Відключення світла в Україні, фото з вільних джерел

Ситуація в українській енергосистемі може покращитись у серпні, коли працюватимуть як мінімум вісім атомних енергоблоків. Про це розповів енергетичний експерт Геннадій Рябцев. У той же час, за його словами, у липні відключень світла менше не стане, і збережуться приблизно ті ж графіки, що діють на сьогодні. Таким чином, протягом поточного місяця споживачі можуть сидіти без світла близько 10-12 години на добу.

"Один енергоблок вийде з планових робіт, а інший зайде. Тому ситуація може змінитися на краще, якщо працюватимуть як мінімум вісім енергоблоків із дев'яти. А це можна очікувати лише наприкінці літа. Тобто десь, може, у серпні, але точно не в липні" , - сказав Рябцев.

Світло, електроенергія, зображення з вільних джерел

Він також зазначив, що зараз працює лише шість енергоблоків із дев'яти. При цьому двом енергоблокам зменшують генерацію перед виведенням у обслуговування.

"Не можна просто взяти та натиснути кнопку та зупинити енергоблок. Він повинен протягом певного періоду часу зменшувати обсяг генерації, щоб потім його зупинили для заміни відпрацьованого палива свіжим" , - пояснив експерт.

Нагадаємо, що несправедливих відключень світла тепер буде менше: у Києві найбільше.

Раніше ми повідомляли, що пенсії уріжуть на 20%: що потрібно знати пенсіонерам, щоб не позбутися і так дрібних виплат.