Підвищення акцизів на паливо, ініційоване українським урядом, може призвести до ескалації цін на всі товари та послуги, виснажуючи економіку та кишені громадян, як повідомляє "glavcom".

Цю стурбованість висловив голова руху "SaveФОП" Сергій Доротич, коментуючи ухвалений Верховною Радою у першому читанні законопроект, який передбачає підвищення цін на бензин та дизпаливо до 2028 року.

«Підвищення акцизу на пальне – це вбивче рішення. Вже сьогодні ми маємо пальне у роздріб дорожче, ніж, наприклад, у сусідніх Румунії і Болгарії. Це при нашому рівні економіки – просто цвях у домовину підприємства і вимивання останніх копійок з гаманців українців», - заявив Доротич.

Він зупинився на існуючих транспортних проблемах в Україні, що посилюються мобілізацією та міграцією, що призводять до гострої нестачі водіїв.

заправка, паливо, газ, бензин

«Через це тарифи на перевезення вантажів зростають в арифметичній прогресії. До цього зараз добавляється вартість палива. Також треба не забувати, як нам влада в особі пана Гетманцева розказувала, що при поверненні ПДВ зростання цін на паливо не буде, а відбулося діаметрально протилежне. Так буде і зі збільшенням акцизів», - попередив фахівець.

Експерт наголосив, що підвищення цін на пальне в першу чергу призведе до зростання цін на всі товари та послуги, що спровокує нову хвилю інфляції, яка може завдати критичної шкоди економіці.

«Це просто здорожчання в кінцевому випадку роздрібної ціни на товари і послуги. А у сьогоднішніх українських реаліях – це просто добити конаючу економіку і добити українців, які вже зневірені й знекровлені. Нічого гарного з цього не буде», - підсумував Доротич.

Нагадаємо, такого давно не бачили: обвал цін на ключовий продукт викличе ейфорію – тепер дозволить кожен

Раніше «Українці» писали, графіки відключення води: чи "відрізатимуть" не лише від світла? "Київводоканал" зробив важливу заяву

Як повідомляли «Українці», на водіїв чекають нові штрафи: скільки "здеруть" і за що каратимуть