З 1 червня 2024 року українцям підняли вартість електроенергії. Сталося це після численного обстрілу росіянами критичної інфраструктури України.

Тепер нам потрібно в терміновому темпі відновлювати все, щоб узимку мати змогу бути з опаленням та світлом, а для цього потрібні гроші. Так ось ціни піднялися, а що ж буде із субсидіями?

Електроенергія, лічильник, фото з вільних джерел

У Міністерстві соціальної політики заявили про те, що держава має гроші для забезпечення житлових субсидій навіть незважаючи на підвищення тарифу на електроенергію до 4,32 грн/кВт*год. Тому всі, хто отримував таку підтримку, не втратять її.

Про це повідомив перший заступник міністра соціальної політики Дар'я Марчак. Вона зазначила, що:

сам процес перерахунку буде здійснено автоматично;
механізм субсидій працює так, що, "якщо тариф підвищується, а ви є сім'єю, яка отримує субсидії, то субсидія вам буде перерахована";
розраховувати на субсидію можуть і ті, хто через підвищення тарифу зазнає труднощів з оплатою рахунків – для цього потрібно звертатися до Пенсійного фонду.

"Нарахування виплат здійснює Пенсійний фонд, який має дуже потужну ІТ-систему. Для всіх сімей, які мають субсидії, ми самі автоматично ці субсидії перерахуємо. Гроші для цього є і будуть" , - сказала вона.

Субсидії для українців

Загалом субсидіанти практично не відчують на собі подорожчання світла. Адже субсидію українцям виділяють на певний обсяг комунальних послуг. Наприклад, 1,6 кубометра гарячої води одного члена сім'ї. Щойно кубометр води дорожчає, збільшується розмір субсидії.

Нагадаємо, що пенсію не нарахують: Пенсійний фонд назвав умови.

Раніше ми повідомляли, що не всі платитимуть по 4,32 грн/кВт-год: у YASNO розповіли, хто залишиться зі старим тарифом.