З 1 червня 2024 року українцям підняли вартість електроенергії. Влада зважилася на цей непопулярний крок через те, що росіяни систематично обстрілювали енергетичну інфраструктуру України.

Зараз по всій Україні дію графіки відключень світла, але нам необхідно готуватися до зими та відновлювати пошкоджені ділянки. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, наскільки виправданим було підвищення цін. Про це він розповів у ефірі телемарафону.

Денис Шмигаль

За словами Шмигаля, нове підвищення ціни на електроенергію у нашій державі не покрило ринкову вартість електроенергії. Станом на сьогодні вона коливається в межах 7-8 гривень.

"Ми встановили тариф 4,32, виходячи з найдешевшої собівартості. При цьому в будь-якому разі держава платить близько 90 мільярдів гривень для того, щоб забезпечити цю не ринкову, а ось таку ціну для населення" , - пояснив він.

Крім того, прем'єр розповів, що покриття собівартості дозволяє здійснювати накопичення, сплату податків, внесення більшої кількості податків до бюджету двома державними компаніями, серед яких – "Енергоатом" та "Укргідроенерго".

За його словами, такі підвищення тарифів дозволяють їм відновлюватися. Зокрема, сплачені податки будуть переведені у фонд підтримки, фонд субсидій, спеціальний рахунок для виплати субсидій людям.

"І другий напрямок, куди будуть направлені кошти... це власне на ремонти енергетичних блоків, на ремонти енергетичного обладнання" , - додав Шмигаль.

Трипільська ТЕС після атаки, фото із соцмереж

Нагадаємо, що не всі платитимуть по 4,32 грн/кВт-год: у YASNO розповіли, хто залишиться зі старим тарифом.

Раніше ми повідомляли, що народ змусять сплатити податок за свої квартири вже за кілька тижнів: навіть якщо купили десятки років тому.