Українські пенсії не дають можливості людям спокійно відпочивати і ні про що не турбуватися, тому багато людей не дивлячись на похилий вік продовжують працювати навіть після виходу на пенсію.

А от тут їх можуть чекати неприємні сюрпризи – люди можуть зтикнутися з тим, що Пенсійний фонд некоректно нарахує розмір матеріальної виплати.

Люди жаліються, що чинивники спеціально чи випадково зменшують грошові виплати, коли роблять перерахунок пенсій за стажем. Таким чином українці недоотримують виплати не дивлячись на те, що продовжують здобувати стаж та платити податки зі своїх зароблених на пенсії грошей.

Український портал «На Пенсії» розповів, що до їх редакції звернувся читач за роз’ясненням щодо неправильного перерахунку пенсії. Чоловік запевняє, що зтикнувся з несправедливістю ще у 2010 роцу, у вересні місяці.

Пенсіонери в Україні

За словами чоловіка, йому при перерахунку порахували середню зарплату, яка була у країні 2007-го року і становила 1197 гривень. А ця сума була дійсною ще до часу перерахунку пенсії.

Сам скаржник вважає, що він заслуговував на зовсім іншу суму, яка на той час була дійсною по країні, а саме 1650 гривен. Ця сума почала діяти з 2009 року, та його пенсія мала рахуватися саме згідно з цими цифрами.

Варто зазначити, що проблема чоловіка з перерахунком регулюється ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 1 січня 2004 року.

Зокрема у редакції цієї статті станом на вересень 2010 року йдеться, що людям, які відпрацювали 2 роки з часу останнього перерахунку або з часу нарахування пенсії, то перерахунок має відбутися з урахуванням середньої зарплати по країні за рік, що передує року такого перерахунку.

Таким чином випливає, що Пенсійний фонд помилився спеціально чи випадково порахувавши зменшені виплати скаржнику і тепер він отримує менше, ніж заслуговує. Чоловік зміг домогтися правда, а тисячі українців навіть можуть не знати, що їх ошукали державні чиновники.