На початку поточного року середня пенсійна виплата для українських суддів зросла на 22,8 тисячі гривень і становить сьогодні 90,8 тисяч гривень. У той же час, збільшилася і виплата у літніх громадян за віком, але вона становить сьогодні всього лише 3 944 гривень.

Відповідні дані оприлюднили на офіційному сайті Пенсійного фонду України.

На сьогоднішній день розмір пенсії на території України збільшився на 484,02 гривні, тобто, на 13,8%. На сьогоднішній день для всіх категорій пенсіонерів в Україні виплата зросла до 3991 гривень. А якщо говорити про пенсію для українських суддів, то вона зросла практично в 23 рази.

Пенсіонер

Варто зазначити, що українські судді отримують пенсію згідно з окремим законом. Так, якщо звичайний український громадянин отримує по 1% за кожен рік, який він відпрацював, то українські судді можуть отримувати по 80% від заробітної плати людини, яка зараз працює на їх посаді.

Крім того, в ПФУ підкреслили, що цього року пенсію в розмірі понад 10 тисяч гривень в Україні отримують 511 тисяч громадян. А якщо вважати це за відсотками, то виходить дуже сумна ситуація, адже таких людей в Україні-всього 4,7% від загальної кількості пенсіонерів.

Пенсіонери в Україні

Як і очікувалося, найвищу пенсію в розмірі 5474,46 гривень отримують жителі Києва. Пенсіонери, які живуть в Донецькій області, отримують 5062,09 гривень. А ось літні жителі Луганської області отримують 4723,34 гривень.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував зростання мінімальної пенсії для українців.

Як раніше повідомляв портал "Українці", українським громадянам розповіли про те, кого торкнеться індексація пенсій цього року.

Також портал "Українці" писав, що українцям розповіли про те, як можна вийти на пенсію завчасно.