Українські банки отримали право блокувати картки клієнтів і з'ясовувати у них, чому їм довелося це зробити. Відомо, що таке українські банки можуть зробити в тому випадку, якщо вони виявлять, що клієнт здійснив операцію не за його фінансовим становищем.

Відповідний закон про фінмоніторинг розмістили на офіційному сайті Верховної Ради України.

Є дуже важливий законопроект "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом...", який говорить про те, що банкам потрібно ідентифікувати своїх клієнтів.

Скандал у Приватбанку

Згідно з цим проектом, у людини є можливість вносити на карту або рахунок суму в розмірі до 5 тисяч гривень, не ідентифікуючи свою особу для цього. А якщо за 1 день людина буде поповнювати кілька разів по 5 тисяч, то банк може заблокувати карту і звернутися за роз'ясненнями.

Варто підкреслити, що це правило не поширюється на оплату ЖКГ, штрафних санкцій і податків. Також це не стосується погашення кредитів у сумі до 30 тисяч гривень і переказів для оплати послуг і товарів за допомогою картки.

ПриватБанк

Крім того, ця вимога не стосується всіх готівкових переказів на території України на суму до 5 тисяч гривень. Також вимога не поширюється і на зняття коштів зі свого рахунку в банку.

Нагадаємо, що Приватбанк залишив клієнтку, яка закрила всі карти і рахунки, з боргами.

Як раніше повідомляв портал "Українці", клієнтка Monobank оплатила проїзд в метро, але її так і не пропустило.

Також портал "Українці" писав, що співробітниця Ощадбанку нав'язала пенсіонерці кредитну карту.