Про це в ході прес-конференції заявив провідний європейський адвокат Бертран Мельмендьє, який приєднався до команди правового захисту голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

Про це пише портал 112. Публікуємо матеріал без коментарів і ремарок. Редакція не несе відповідальності і не перевіряє дані, надані і опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

За його словами, ця ситуація хвилює все європейське співтовариство.

"Те, що ми зараз бачимо - це авторитарний тоталітаризм, який ми спостерігаємо в політичній системі України. Це нас хвилює. Ми будемо вивчати, наскільки доцільно те кримінальне провадження, розпочате проти Медведчука і на скільки це все відповідає ЄС і букві Європейського Закону. Ми також будемо співпрацювати з громадськими організаціями, і представляти Медведчука на європейській арені і зокрема в Європейському суді з прав людини. Як Ви знаєте, Україна ратифікувала Європейську конвенцію з прав людини, зокрема 14 статтю і тому звичайно країна потрібно дотримати те, що вона написала. На жаль, ми зараз спостерігаємо зворотне. Саме важливість ЄС дуже необхідна зараз тут. ЄС не може карати Росію через справу Навального і в той же час не бачити, що відбувається з паном Медведчуком. Ми також співпрацюємо з колегами зі Сполученого Королівства та Америки для того, щоб детальніше вивчити цю справу. Наша мета-це глибше вивчити ситуацію за допомогою європейських фахівців, щоб зрозуміти, чи насправді відбувається порушення прав в Україні", - додав адвокат.

Він також додав, що він, разом зі своїми колегами буде уважно стежити, як дотримуються букви закону і права в Україні.

"Звичайно, я поважаю суверенітет України і ту справедливість, яка повинна бути, тому ми не будемо глибоко і детально заглиблюватися в деталі процедури, але звичайно мобільно буду стежити, як дотримуються букви закону і права в Україні", - резюмував адвокат.

Нагадаємо, доктор юридичних наук Бертран Мальменьдьє вивчав право, медицину і філософію в Ліоні, Женеві та Берліні і в 2000 р.захистив докторську дисертацію в галузі історії публічного права. Після тривалого періоду дослідницької та навчальної роботи в Інституті політології, державного та адміністративного права вільного університету Берліна (проф. д-р Граф фон Песталоцца) в 1997 році отримав статус адвоката і в 2002 році заснував власне Адвокатське бюро.