Загадкові спалахи синього світла, помічені в небі до масових відключень електроенергії у Великобританії.

У минулі вихідні в небі була зафіксований величезний спалах синього світла, перш ніж в деяких частинах Великобританії відбулися масові відключення електроенергії.

Відеозапис з відеореєстратора зафіксував інтенсивний спалах синього світла над деякими частинами Ньюпорта, Південний Уельс, незабаром після 18:00 в неділю ввечері.

Неймовірне видовище змусило людей задуматися, чи було це результатом феєрверку, запущеного на Хеллоуїн, або ж через сонячний спалах. За спалахом послідували відключення електроенергії в деяких частинах Кардіффа, Ньюпорта, Порт-Талбота, Кармартеншира, а також на півдні Уельсу і на південному заході Англії.

Деякі люди сказали, що у них світло просто блимало і вимикалося, але інші повідомляли про більш тривалі відключення, коли вуличні ліхтарі не горіли якийсь час, повідомляє Wales Online.

Представник Western Power сказав, що причиною відключення в неділю була "проблема з National Grid, яку вони розслідують".

Хоча причина відключення електроенергії у Великобританії ще не підтверджена, експерти кажуть, що сонячні спалахи можуть викликати проблеми для електромереж, оскільки вони впливають на магнітне поле Землі. Проте National Grid не повідомляє, що це відбулося протягом вихідних, просто кажучи, що відключення мережі відбулося через погану погоду.

Представник National Grid заявив: "Вчора ввечері суворі погодні умови викликали незначні пошкодження нашої підстанції Whitson в Південному Уельсі. Прямого впливу на внутрішні джерела живлення не було, і мережа National Grid працює в звичайному режимі без будь-яких проблем".