Зростання цін на продукти в усьому світі триває — про це заявив економіст Олег Пендзін у програмі "Сьогодні ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Цього року нам взагалі обіцяли 4,6% зростання, пам'ятаєте цифру, закладену в державний бюджет? Хоча 1-й квартал, завдяки двом локдаунам, ми виконали аж на мінус 2%. Очікуване зростання економіки в основному пов'язане з низькою базою порівняння, тобто ми настільки сильно впали, що далі падати нікуди, тому змушені рости.

продукти, супермаркет, ціни

А коли ми говоримо про зростання цін, — на світових ринках зростання цін триває, в першу чергу це стосується продовольства. До речі, міжнародна організація продовольства ще рік тому говорила, що епоха низьких цін на продукти закінчилася, і прогнозувала стрімке зростання цін, починаючи з кінця 2020. Так що ми це зараз і бачимо", - сказав він.

За словами Пендзіна, продукти в Україні коштують дорожче, ніж у сусідів.

"У нас з вами європейські ціни на продовольство, а коли ми порівнюємо ціни з нашими сусідами-поляками, то продуктовий набір дорожче, ніж у них, тоді як середня зарплата у них 1,5 тис.доларів на місяць, а у нас 430-440. Ця ситуація призводить до того, що українці на харчування витрачають 50% доходу, а якщо взяти алкоголь і тютюн, це ще +9%. І 21%, грубо кажучи, це Комунальні. На все, що залишилося – одяг, ліки, відпочинок, культуру – залишається 20% сімейного бюджету. Поки ми живемо по ВВП, який гірше, ніж в 2013 році", — сказав він.